Medyacark Haber Sitesi
HV
18 TEMMUZ Perşembe 21:38
Advert Advert Advert

BAŞKAN BABAOĞLU MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI

T.C. Hendek Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Turgut BABAOĞLU, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat Kahramanmaraş depremini unutmayan BABAOĞLU, hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara ise başsağlığı diledi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-02-2024 20:56
BAŞKAN BABAOĞLU MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI

BİRLİK VE BERABERLİK
Recep ayının 27’inci gecesine denk gelen Miraç Gecesi’nin insanlık için bir nevi kurtuluş olduğunu ifade eden Başkan BABAOĞLU, “İçerisinde bulunduğumuz üç aylarda Regaip Kandilini birlik beraberlik içerisinde idrak ettik. Rabbime hamdolsun Miraç Kandilini idrak etmenin heyecanını yaşıyoruz. Miraç Kandili, İnsanlığın bitmiş olduğu bir anda ortaya çıkan ve bir güneş gibi insanlığın üzerine doğan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in en önemli mucizelerindendir. Miraç; Peygamber Efendimizin, Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile önce Mescidi-i Aksa ’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuğu ifade eder. Feyz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandilimizin sevgi ve birlik hislerimizi kuvvetlendirmesini diliyorum. Miraç bizlere mübarek Ramazan-ı Şerif´i müjdeliyor. Cenabı-ı Hakk´ın kullarına hediye ettiği bu mübarek geceyi en iyi şekilde değerlendirelim. Ancak bu anlamlı günde bir yandan sevinç içinde kandilimizi idrak ederken, bir yandan da geçmişte yaşadığımız acıları unutmuyoruz. 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Hendek olarak bu zor günlerde birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız. Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimin ve Türk İslam Âleminin Miraç Kandili mübarek olsun” dedi.

 

CAMİLERDE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNACAK
T.C. Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada ise, “Hendek Müftülüğünün düzenlemiş olduğu program kapsamında Hendek Merkezde bulunan Yeni Cami, Orta Cami, Büyük Cami ve Rasimpaşa Camileri başta olmak üzere Yeşilyurt, Çamlıca, Puna ve Eseler Kuba Camilerinde mevlid-i şerif okunacağı duyuruldu. Ayrıca kandil programları sonrasında merkezde bulunan camilerde belediye ekipleri tarafından vatandaşlara cami çıkışında gül suyu ve lokum ikram edilecek” denildi.

meleknur cengiz meleknur cengiz

YORUMLAR