Medyacark Haber Sitesi
HV
25 ŞUBAT Pazar 17:02
Advert

Başkan Adayı Alemdar açılışa katıldı

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Hendek Belediyesi tarafından hataya geçirilen Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu açılış törenine katıldı.

YEREL
Giriş Tarihi : 02-02-2024 19:27
Başkan Adayı Alemdar açılışa katıldı

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Hendek’te yapımı tamamlanan Rasimpaşa 112 Acil Servis İstasyonu ve Sosyal Tesislerin açılışına katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışta, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekilleri Lütfi Bayraktar ve Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, İl Sağlık
Müdürü Aziz Öğütlü ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Nevzat İnanç yer aldı. Program sonunda Başkan Adayı Alemdar ve protokol üyeleri Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

3 bin 470 metrekarelik Mahalle Yaşam Merkezi
Hendek Belediyesi’nin son 5 yılda 10 mahallede inşa ettiği mahalle yaşam merkezlerinden biri olan Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu, 3 bin 470 metrekare toplam alana sahip. Acil vakalarda anlık müdahalelere katkı sunacak 10 personel, 45 araçlık cep otopark, gençler için futbol, basketbol ve voleybol sahaları, 0-3 ile 0-7 yaş arası çocuklar için oyun sahaları, dinlenme, yürüyüş ve spor alanlarını bünyesinde barındırıyor.

 

Hendek için yeni projelerimizi hayata geçireceğiz
Açılışta konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Güçlü, yaşanabilir, marka bir şehir olmak adına Cumhur İttifakı gücüyle ilçemize yeni sosyal alanlar kazandırıyoruz. Geleceğimiz için çalışıyoruz. Hendek Sakarya’mızın giriş kapılarından birisidir, bu açıdan da çok büyük öneme sahip. Hepinizin bildiği üzere Yusuf Başkanımız şehrimiz için kutlu bir yola çıktı. İnşallah bizler de Yusuf Başkanımızla birlikte daha güçlü bir Sakarya’yı el ele vererek inşa edeceğiz” diye konuştu.

 

Sağlıkta bölgenin merkezi Sakarya olacak
Sakarya’nın sağlık alanında geliştiğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, “Sakarya’da sağlık alanında çok güzel hizmetler hayata geçiyor. Sakarya bir bölge merkezi olmak üzere. Önümüzdeki günlerde açacağımız şehir hastanesiyle bölgenin merkezi olmaya devam edeceğiz. Burada açılan 112 Acil İstasyonu Hendek’teki üçüncü istasyon olacak.

meleknur cengiz meleknur cengiz

YORUMLAR