Medyacark Haber Sitesi
HV
18 TEMMUZ Perşembe 19:30
Advert Advert Advert

Başkan Adayı Alemdar Hemşehri Dernekleriyle buluştu

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, yoğun mesaisine Hemşehri Dernekleri Buluşma programı ile devam etti.

YEREL
Giriş Tarihi : 30-01-2024 16:51
Başkan Adayı Alemdar Hemşehri Dernekleriyle buluştu

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, 31 Mart yerel Seçimler kapsamında Sakarya’da faaliyet gösteren derneklerle bir araya geldi. 40’tan fazla dernek yöneticileri ve üyelerinin katıldığı programa, Milletvekilli Ertuğrul Kocacık, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda Ordu, Tokat, Samsun, Trabzon, Yozgat, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Bayburt, Isparta, Hemşin, Gürcü, Laz, Giresun Bulancak, Rizeliler, Ağrılılar; Bolulular, Çankırılılar, Romanlar, Kınalılar, Rumelililer, Batı Trakya, Sivas, Balkan ve Kosova göçmenleri gibi Sakarya’da faaliyet gösteren dernekler yer aldı. Programda Gaziantepliler Derneği günün anısına Başkan Adayı Alemdar’a plaket takdim etti.

Sakarya’mız sevgi ve kardeşlik coğrafyasıdır
Programda konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Her kültürden bir aile bir araya gelmiş ve huzurlu bir şekilde Sakarya’da yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde yola devam etmek istiyoruz. Bu akşam böylesine güzel bir ortamın içerisinde olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Sakarya’mız sevgi ve kardeşlik coğrafyasıdır. İnşallah 31 Mart seçimleri sonrası Yusuf başkanımızın liderliğinde şehrimiz geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyecektir. Rabbim yüzümüzü hep güldürsün, bağımızı çok daha kuvvetlendirsin ” dedi.

 

Sakarya kardeşliğin en güzel örneğidir
31 Mart’ta kardeşlik duygusunun artarak devam edeceğini ifade eden Milletvekili Ertuğrul Kocacık, “Hepinize katılımlardan ötürü teşekkür ederim. Sakarya’mız adeta ülkemizin cenneti niteliğindedir. Her şeyden ziyade Sakarya kardeşliğin örneğini en güzel ortaya koyan bir şehirdir. Rabbim kardeşlik hukukumuzu daim etsin. Şehrimize hep birlikte sahip çıkarak her alanda gelişimine katkı sunacağız. Ümit ediyorum ki 31 Mart’ta bu kardeşlik duygumuz artarak devam edecektir” diye konuştu.

 

Başkan Tever’den derneklere teşekkür
Konuşmasında ortak akıl vurgusu yapan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Kardeşlik ve huzur coğrafyası Sakarya’mızda sizlerle buluşmaktan mutluyum. Ülkemizin ve gönül coğrafyamızın farklı şehirlerinden gelerek geleceğinizi bu şehirde kurdunuz. Hem 14 Mayıs’ta hem de 28 Mayıs Cumhur İttifakı’na en güçlü desteği verdiniz, hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde yerel seçim var. Ortak akılla şehri yönetmek adına Yusuf başkanım hazır. Sizlerin de desteği ile omuz omuza çalışıp daha güzel bir Sakarya için
çalışacağız” dedi.

 

Sizler Sakarya’mızın kültürünü zenginleştiren bir mozaiksiniz
Programda konuşan Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Sizler Sakarya’mızın kültürünü zenginleştiren bir mozaiksiniz. Bu şehirde aile oldunuz, evlatlarınızı bu şehirde kucağınıza aldınız, sokaklarında, caddelerinde hatıralar biriktirdiniz. Farklı şehirlerden, bölgelerden, kültürlerden gelip şehrimizde huzur ve kardeşlik içerisinde yaşıyorsunuz. Sakarya’mızın güzelliği de buradan geliyor. Bizler siyaset yapıyoruz, 35 yıl oldu. Her kademede görev yaptım. 15 yıldır Serdivan’da Belediye Başkanlığı yaptım. Şimdi ise Cumhur İttifakı’mızın liderlerinin tensipleriyle önümüzdeki dönem için Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldum.
Desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

 

Sakarya diyerek omuz omuza yolumuza devam edeceğiz
Konuşmasının devamında önce Sakarya vurgusu yapan Başkan Adayı Alemdar, “İnşallah önümüzdeki süreçte de şehrimizin kültürel iklimini muhafaza edecek, sosyal yaşamı zenginleştirmek adına yeni adımlar atacağız. Bu bir bayrak yarışı. Bizden önce bu şehirde görev yapmış her bir belediye başkanıma şükranlarımı sunuyorum, rahmete kavuşanlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Biz bu coğrafyada aynı havayı soluyoruz, aynı suyu içiyoruz ve aynı kaderi yaşıyoruz. Yolumuz bir suyumuz bir. Biz bir olmak zorundayız. Hep birlikte önce Sakarya diyerek omuz omuza yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu

 

Bu şehrin kardeşliğini, renklerini tüm Türkiye’ye göstereceğiz
Sözlerini teşekkür ederek tamamlayan Başkan Adayı Alemdar, “Biz bu şehrin her noktasına ulaşmaya çalışacağız. Erkeğinden kadınına gencinden yaşlısına bütün kesimlerine ulaşacak ve eşit ölçüde hizmet götüreceğiz. Herkesin fikirleri hayalleri bizim için önemli. Bu topraklar ecdadımızdan bize bir miras değil, emanettir. Bize verilen emaneti daha gelişmiş daha yaşanabilir bir şekilde torunlarımıza bırakmak zorundayız. İnşallah beraber yola çıkacak ve bu şehrin kardeşliğini, renklerini tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Böylesine güzel bir gece için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

meleknur cengiz meleknur cengiz

YORUMLAR