Medyacark Haber Sitesi
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 18:04
Advert Advert Advert

Mikro:Bit eğitimi ile geleceğin teknolojisini tanıdılar

SUBÜ Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi, ara tatil dönemindeki ilkokul öğrencilerinin geleceğin teknolojisini yakından tanımaları amacıyla ‘Mikro: Bit’ eğitimi düzenledi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-02-2024 19:17
Mikro:Bit eğitimi ile geleceğin teknolojisini tanıdılar

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Robot Teknolojileri ve Akıllı SistemlerUygulama ve Araştırma Merkezi (ROTASAM), ara tatil döneminde ilkokul öğrencileri için ‘Mikro: Bit’ eğitimi düzenledi. Keyifli ve öğretici bir deneyim sunmak ve geleceğin teknolojisini yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen eğitim kapsamında, temel programlama yeteneklerinin gelişmesine yönelik dersler verildi. Karşılıklı etkileşime dayalı bir öğrenme ortamı oluşturularak öğrencilerin teknolojiyi keşfetmelerine ve bilimle harmanlayarak öğrenmelerine imkân sağlanmaya çalışıldı. ROTASAM’dan yapılan açıklamada, benzer eğitim ve etkinliklerle eğitimde fark oluşturarak genç nesillerin daha donanımlı bireyler olmalarına katkı sağlamaya devam edileceği ifade edildi.
 

Küçük yaşlarda teknolojiyle tanışmalılar
‘Mikro: Bit’ eğitim programıyla çocukların sadece konuya ilişkin bilgi sahibi olmasını değil aynı zamanda keyifli vakit geçirerek yaratıcılıklarını artırmalarını istediklerini kaydeden ROTASAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Atalı, “Geleceğin teknoloji liderlerinin yetişmesine katkı sağlama arzusundayız. Çocukların ilgisini eğlenceli içeriklerle çekmek daha kolay oluyor. Erken yaşlardan itibaren teknoloji ile tanışmak ve bu alanda yetenek geliştirmek günümüz dünyasında çok önemli. Çocuklarımızın merak duygularını canlı tutarak öğrenmeye olan ilgilerini artırmalıyız. Böyle olduğunda kariyer planları için teknoloji ile ilgili alanlara yönelme ve yönlendirilme potansiyeli taşıyacaklardır. Milli Teknoloji Hamlesi’nin bir boyutu da aslında

meleknur cengiz meleknur cengiz

YORUMLAR