Medyacark Haber Sitesi
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 18:38
Advert Advert Advert

SUBÜ’de kalite süreçleri birimlerden başlıyor

SUBÜ’de Birim Kalite Komisyonları Bilgilendirme Toplantısı düzenlenerek kurumsal akreditasyon ve birim içi değerlendirmeye ilişkin bilgiler paylaşıldı.

YEREL
Giriş Tarihi : 31-01-2024 13:04
SUBÜ’de kalite süreçleri birimlerden başlıyor

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kalite Koordinatörlüğü tarafından ‘Birim Kalite Komisyonları Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi. Rektörlük Konferans Salonu’nda iki oturum halinde gerçekleştirilen toplantının başkanlığını Kaliteden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Türkay yaptı. Birim sorumluları ile birimlerin kalite komisyonu üyelerinin katılım sağladığı toplantıda; kurumsal akreditasyon programı bilgilendirme, birim iç değerlendirmemetodolojisi ve ölçütler, birim iç değerlendirme raporu yazılırken dikkat  edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu ve birim iç değerlendirme raporu sistemi tanıtıldı. 2023 yılı birim iç
değerlendirme raporlarının değerlendirilmesine ilişkin genel bir bilgilendirme sunumu yapılmasının ardından ise son bir yıl içerisinde kalite güvence sistemi kapsamında yaşanan gelişmeler paylaşıldı. Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

meleknur cengiz meleknur cengiz

YORUMLAR