Medyacark Haber Sitesi
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 19:16
Advert Advert Advert

Başkan Özen’den, 6 Şubat Deprem Mesajı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, merkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

YEREL
Giriş Tarihi : 05-02-2024 20:34
Başkan Özen’den, 6 Şubat Deprem Mesajı

Başkan Özen mesajında; “Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat 2023’te yaşanan, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elazığ’da büyük yıkımlara neden olan deprem felaketlerinin üzerinden 1 yıl geçsede acısı halen taze. Deprem bölgesindeki yaraları sarabilmek için asrın felaketi olan depremin ilk anından itibaren Sapanca’da el ele vererek hep birlikte bir dayanışma örneği sergiledik ve yardımlarımızı koordineli bir şekilde
ulaştırmaya çalıştık. Sapancalı halkımızın oluşturduğu gönüllü orduysuyla Sapanca Belediyesi olarak, aylarca deprem bölgelerine yardımlarda bulunduk. Dün yanlarındaydık, bugün de onlarlayız, yarın da olacağız. Böyle bir acı biliyoruz ki hafızalarımızda hep taze kalacak. Sapanca olarak acılarımızdan öğrenmeyi, acılarımızdan büyümeyi nasıl ki başarabilmişsek inanıyorum ki yine birlikte öğreneceğiz, büyüyeceğiz ve yine başaracağız. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

meleknur cengiz meleknur cengiz

YORUMLAR