Medyacark Haber Sitesi
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 19:31
Advert Advert Advert

Yusuf Alemdar’dan anlamlı davet

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Kızılay Sakarya Şube Başkanlığı’nı ziyaret

YEREL
Giriş Tarihi : 02-02-2024 19:33
Yusuf Alemdar’dan anlamlı davet

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Kızılay Sakarya Şube Başkanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Yeni dönemde hayata geçirilecek çalışmaların ele alındığı programa, Sakarya Milletvekilleri Lütfi Bayraktar ve Ertuğrul Kocacık, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Meryem Kalender, Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili katıldı.
 

Birbirimizin derdiyle dertlenmeyi şiar edineceğiz
Ziyarette konuşan Alemdar; Kızılay’ın insani anlamda temel bir misyona sahip olduğunu ifade ederek, “Çalışma alanlarımızdan birisi de toplumsal değerleri koruyarak duyarlılığı artırmaktır. Hepimiz aynı geminin yolcularıyız. Yardımlaşmayı ve dayanışmayı en üst seviyede tutarak birbirimizin derdiyle dertlenmeyi şiar edineceğiz. Bu noktada 150 yılı aşkın süredir faaliyet içerisinde olan Kızılay ile önemli bir ortak paydaya sahibiz. İnşallah ülkemiz için böylesine hayati öneme sahip olan Kızılay ile önümüzdeki dönemde çeşitli  projelerde buluşacağız” diye konuştu.

 

Kızılay eşi benzeri görülmemiş bir noktaya geldi
Konuşmasında Kızılay’ın uluslararası alandaki faaliyetlerine dikkat çeken Alemdar, “Hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ki, 22 yıllık AK Parti döneminde Kızılay eşi benzeri görülmemiş bir noktaya geldi. Şükürler olsun ki Sakarya Şube Başkanlığımız da bu noktada çok önemli bir paya sahip. Yalnızca ülkemizde değil uluslararası arenada da gerçekleştirdiği faaliyetleriyle Kızılay’ımız binlerce mazlum insana merhem oluyor” dedi.

 

Kahramanmaraş’ta kan bağışının önemini bir kez daha anladık
Başkan Adayı Alemdar tüm Sakaryalıları Kızılay’ın kan merkezlerine davet ederek, “Biliyorsunuz ülkece çok acı bir olayı, asrın depremi dediğimiz Kahramanmaraş Depremi’niyaşadık. Tüm yaşadığımız bu acıların içerisinde kan bağışının ne denli önemli olduğunun bir kez daha farkına vardık. Ben de Türkiye’de 13 milyon kan tarattırdım ve bunu 4 buçuk yılda yaptım. Ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Ben bu vesile ile bir kez daha kan vermeye engeli olmayan tüm hemşehrilerimi Kızılay’ın kan merkezlerine davet ediyorum” dedi.

meleknur cengiz meleknur cengiz

YORUMLAR