Medyacark Haber Sitesi
HV
11 ARALIK Pazartesi 12:22
Advert

KİM KAZANDI? KİM KAYBETTİ?

Yalçın Kaynak
Yalçın Kaynak
Giriş Tarihi : 18-10-2023 12:26

Bir güreş sezonu daha son buldu. Kim kazandı? Kim kaybetti?

İşini dürüst, yalansız, çıkarsız, menfaatsiz yapanlar kaybetti.

İçi kara, fikri zihni kara, kin tutmuş kalpler, hayatlarını çıkar, menfaat üzerine kuran, çıkarları uğruna her türlü yolu mübah sayan, yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişen, ağzı kalabalık kalbi boş nefes alıp veren, menfaatlerinin adını profesyonel bakış açısı  koyan, insanlıktan bi haber sözde insanlar kazandı.

Bu sözde insanlar da görebileceğiniz en iyi özellikleri bencillik, kibir ve riya.

Ürettikleri tek şey, başkalarının sırtından geçinip hava atmak.

İsanca yaşamayı unuttuklarından, insan olmayı da unutmuşlar. İnsanlığını yitirmiş gözü dünyalıktan başka hiçbir şey görmeyenlere bir sözüm var. Bu düşünce ve zihniyette olduğunuz sürece çıkar ve menfaat üzere kurduğunuz dostluklar, arkadaşlıklar, yoldaşlıklar çok uzun sürmez. Gün ola, yol catallaştığında herkes kendi yolunu seçer. Bu yolu seçerken de birbirinizin her türlü açığını bildiğinden, önce davranan diğerini yok eder.

Şöyle durup bir düşündüğümde, aklıma şu kıssa geliyor ve biz hiçbir zaman kaybetmedik Cemil Tekin kardeşim diyorum...

"Alim'in biri suya düşen akrebi çıkarmak için elini uzatmış, akrep bu kendisini kurtarmaya çalışan eli sokmuş. Alim, tekrar elini uzatmış akrep tekrar sokmuş. Nihayet akrebi sudan çıkarmış durumu görenler efendi akrep elinizi soktuğu halde tekrar tekrar denediniz akrebi sudan çıkardınız. Neden? Alim, şu ibretlik cevabı vermiş. O bir akrep doğasının gereğini yapıyor. Bende insanım bende insanlığımın gereğini yapıyorum."

Bizi ısıran akrep çok oldu. Lâkin biz insan olduğumuzu hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız da. Böyle düşündüğümüz için, biz güreş camiasının sevgisini kazandık. Birileri ise, biraz dünyalık biraz da sahte dostlar kazandılar. Duruma bu açıdan baktığımızda tabi insanca bakabilenler açısından söz ediyorum.

"Biz kazandık, onlar kaybettiler."

Yalçın Kaynak / Sadece Güreş Programı Yorumcusu

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI İçimden geldi okumasanız da ben yazayım! Sözüm güreş camiasına Yanlış Yer, Yanlış Zaman Başpehlivanlar Şapkalı amca sen haklısın, İsmail Pehlivan sen de haklısın Pehlivana sen gel, sen gelme denilirmiş! Ne umduk ne bulduk Ters köşe yaptın sen beni başkan! Şampiyon burada Hendek'li nerede? Orada bir usta var çok uzakta Cemil'e imkânsız de! Pehlivan! Geliyor gelmekte olan Sözüm kim'e? Sizce kim haklı? KEMER KİMİN? KİM BU DEMİR ADAM KARA YILAN OSMAN AYNUR Gölcük'lü Nedim Pehlivan Altı yapısı olmayanın, üst yapısı sağlam da değildir O bir koca yörük Yine Samsun ve yine bir yiğit KOCA USTA GAZANFER KAHVECİ Faruk Akkoyun Pehlivan Onlar Ailecek Pehlivan: Anne, Baba, Oğul Pehlivan Yağlı güreş ve usta Bir ol da gel Pehlivan Yatağı Samsun (Fatih Atlı) Çay Ocağından Er Meydanlarına Bizde Yiğitler Bitmez: "Sarı Dev Karamürsel'li Boşnak Hüseyin" Yağlı Güreş ve Askerlik Dün Mustafa Bük'tü, Bugün Recep Kara! Feda-Kâr Vefa-Kâr KİM BU KILICI TUTAN EL? Er Meydanlarımızı Pehlivansız Bırakma Başkanım DELİ HİKMET Kispet olursa, kısmet de olur! İsa'yı ararken, Musa'dan mı olduk! Yirmisinde Genç Aslan, Kırkbeşinde Yorgun Aslan KAYBETTİK Birçok suçlu var, bir de suçsuz var, kim suçlu, kim suçsuz! DERDİMİZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL YAĞLI GÜREŞ VE BUKALEMUN CÖMERTLİK SADECE PARA İLE Mİ? GÜÇ İLE Mİ? MAKAM İLE Mİ? OLUR Kitabın ortasından konuşmaya devam edeceğiz Yoruldun be Ali! Feda "Kâr" Başpehlivanlık mı? Boşpehlivanlık mı? Vakti Geldiğinde Konuşacağız